irasbeli felveteli 2022

covid19

vac tankeruleti kozpont

acsa iskola dpo logo

acsa iskola kreta rendszer logo

ce0453 c02dc44747ac4359b381cfdf106c6db0 mv2

Ma
Tegnap
A héten
A hónapban
Összesen

IP címed: 3.138.33.87
2024-04-29 05:36

Határtalanul

Nyertes „Határtalanul” pályázat keretében iskolánk 7. osztályos tanulói - 34 tanuló – 2019. szeptember 10-13 között 4 napot tölthettek a Felvidéken.
A kirándulást előkészítő órák előzték meg. Ezek keretében a diákok megismerkedtek a terület természeti adottságaival, látnivalóival, történelmével, híres magyar irodalmi, művészeti, történelmi. tudományos személyiségeivel.

A kirándulás első napján megnéztük Rozsnyót, az egykori dicső bányászvárost. Meglátogattuk a település magyar tanítási nyelvű iskoláját, a Fábri Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola intézményét. Megnéztük az épületet, majd rövid vetítéses előadás keretében képet kaptunk az iskola történetéből, tevékenységéről, életéről, magáról a településről és az itt élő magyarok helyzetéről. Lehetőségünk volt elbeszélgetni a tanulókkal is. Utunk innen Betlérre vezetett, ahol megcsodáltuk az Andrássy család pazar vadászkastélyát.
Második nap elsőként a Bélai cseppkőbarlangba vezetett az utunk, majd Lőcse történelmi és kulturális nevezetességeit néztük meg. Természetesen Jókai Mór híres regényéről, a „Lőcsei fehér asszony”-ról is megemlékeztünk. A napot Csütörtökhely megtekintésével zártuk.
A harmadik napon látogatást tettünk a Szepesség második legnagyobb városában, Iglón, megcsodáltuk a dobsinai jégbarlangot, és nagyot túráztunk a Szlovák Paradicsom vadregényes területén.
Kirándulásunk negyedik napját a szepesi várban kezdtük, ezután Szlovákia 3. legnagyobb városában, Eperjesen néztünk szét. Utazásunk végén Felső- Magyarország gyöngyszemét, Kassát néztük meg. Nagy benyomást tett ránk a Kassai Dóm lenyűgöző épülete. A Rákóczi emlékévhez kapcsolódóan természetesen megkoszorúztuk II. Rákóczi Ferenc síremlékét, megemlékeztünk a jeles történelmi személyiségről.
A négy nap alatt nagyon sok szép természeti, épített, kulturális értéket néztünk meg.
Képet kaptunk a felvidéken élő magyarság életéről, helyzetéről.  Felejthetetlen élményekkel tértünk haza.

hatartalanul gif  hatartalanul kep